Do Trsic nechoďte!

2012/05/05,

"Do Trsic nechoďte, tam jsou magoři! Já už jsem tam dvaadvacet let a mám jich plný kecky," prohlásil a vykopl nohou nahoru, abychom si ty kecky mohli pořádně prohlédnout.

Zrovna jsme se zvedali z našeho ležení na louce nedaleko od Trsic, když tu vidíme, jak si to do kopce kdosi svižně vykračuje. Už z dálky nás zdravil - nevzpomínám si, jak přesně, ale i ten pozdrav byl dost svérázný.

Kousek od nás se zastavil a prohlásil, ať do Trsic nechodíme, že jsou tam magoři. Nakonec ještě dodal, že psa nechal doma, že mu, chudák, nestačí. Pak si to odkvapil dále do kopce a šel opravdu svižně.

My se vydali za ním - do Trsic jsme nechtěli. Šel před námi celou cestu až do Volšov. Tam se nám ztratil a pak jsme ho viděli znovu až v Sušici, kde jsem měl příležitost ho i vyfotit.

To jen tak abyste věděli, jací zajímaví lidé se dají potkat, pokud se touláte po Šumavě.

Další podobné články:

kategorie „Tchoříci“, Velikonoce 2011: místy přísně střeženými, Goldbrunn 2011 - po stopách pašeráka, Golden Well 2008, A tak jsme to přežili, Poznámky ze země sluncem spálené, Nocležiště, 40 hodin z telegrafu, Černobílý orienťák, Po Domažlicku, Zelenáči na mistrovství