Hádanky na entou

2011/05/01,

Už dlouhý čas skladuji ve své hlavě i na disku svého počítače spoustu hádanek. Je to takový výběr toho, na co jsem kdy natrefil, co mi kdo kdy dal a tak všelijak podobně. A už před hodně dlouhou dobou jsem si napsal skript, který mi to převede do LaTeXu a uloží jako PDFko. A zrovna teď máte exkluzivní šanci zavařit si mozkové závity.

Stahuj: Sborník hádanek (PDF)

K dispozici je i online verze, která je uložena v dokumentech Google, a snadno ji tak zobrazíte v obyčejném prohlížeci.

Git

Abych se nemusel bát, že mi jednoho dne odejde harddisk a všechno bude v tahu, rád používám Git. Kdo nevíte, co to je, nemusíte se tím trápit. Kdo ví, toho možná bude zajímat, že i zdrojáky hádanek jsou dostupné. A to na Githubu.

Ukázka: Podivný závod

Umřel velmi bohatý šejk, měl dva syny a v závěti stálo, že dědictví dostane ten, který vyhraje závod na velbloudech. Jenže onen závod vyhraje ten, jehož velbloud dojede do cílového města poslední. A tak synové vyrazí, velmi pomalu, oba hrozně touží po bohatství. Po měsíci pomalého putování potkají starce, který se diví, proč jedou tak pomalu. Oni mu vypráví svůj příběh, on se zamyslí a něco jim poradí. Synové se zaradují, vyskočí na velbloudy a uhánějí do města. Co jim stařec poradil?

Řešení naleznete ve sborníku…

Další podobné články:

kategorie „Nezařazeno“, Reportáž psaná na obranu špatného luštitele, Turistická hádanka + řešení!